Ogólne informacje

To zdecydowanie dobry pomysł. Przetestowany. Po pierwsze bezpieczeństwo – Jeziorak we wszystkich swoich odnogach jest wąski, zawsze można uciec w szuwary. Po drugie koszty – Tu polecam Siemiany zamiast Iławy. Oczywiście miasto oferuje więcej rozrywek w przypadku złej pogody ale także zmowę cenową. Większość jeśli nie wszystkie wypożyczalnie oferują tylko tygodniowe czartery. Tymczasem na przykład czarter „Migda” w Siemianach jest bardziej elastyczny i tańszy. Po trzecie przygoda – z Siemian wszędzie jest bliżej, do Iławy trzeba mieć 1,5 dnia zapasu by wrócić. Z Siemian można dopłynąć w jeden dzień w fajne miejsce i wrócić. Oczywiście dzieci można mieć w różnym wieku co determinuje czas wolny i rozrywki. Sami oceńcie czy taki plan na wyjazd będzie wam odpowiadał.

Siemiany

Z żeglarskiego punktu widzenia punkt obowiązkowy. Profesjonalna marina ze wszystkimi udogodnieniami, płatna. Obok pole namiotowe i amfiteatr. Latem warto sprawdzić repertuar ponieważ można trafić na fajnych artystów i To zdecydowanie dobry pomysł. Przetestowany. Po pierwsze bezpieczeństwo – Jeziorak we wszystkich swoich odnogach jest wąski, zawsze można uciec w szuwary. Po drugie koszty – Tu polecam Siemiany zamiast Iławy. Oczywiście miasto oferuje więcej rozrywek w przypadku złej pogody ale także zmowę cenową. Większość jeśli nie wszystkie wypożyczalnie oferują tylko tygodniowe czartery. Tymczasem na przykład czarter „Migda” w Siemianach jest bardziej elastyczny i tańszy. Po trzecie przygoda – z Siemian wszędzie jest bliżej, do Iławy trzeba mieć 1,5 dnia zapasu by wrócić. Z Siemian można dopłynąć w jeden dzień w fajne miejsce i wrócić. Oczywiście dzieci można mieć w różnym wieku co determinuje czas wolny i rozrywki. Sami oceńcie czy taki plan na wyjazd będzie wam odpowiadał.

Siemiany

Z żeglarskiego punktu widzenia punkt obowiązkowy. Profesjonalna marina ze wszystkimi udogodnieniami, płatna. Obok pole namiotowe i amfiteatr. Latem warto sprawdzić repertuar ponieważ można trafić na fajnych artystów i zaliczyć koncert na wodzie. Jedna uwaga – trzeba przypłynąć dzień wcześniej – wszyscy szuwarowcy płyną wtedy do Siemian, może się okazać, że miejsca do cumowania są ale daleko… Jeśli chodzi o samą wieś, ma trzy bardzo dobre knajpy. Najdroższa ale też z najpiękniejszym widokiem jest Cyklada (jednocześnie pensjonat) gdzie wypicie kawy, piwa lub zjedzenie obiadu z widokiem na Jeziorak to bezcennie chwile. Cyklada jest położona na dużym wzgórzu. W środku wsi z dużo tańszym menu jest Szopa polecam. Ostatnia przy wieży widokowej jest Skarpa, także bardzo przyzwoita. W Siemianach można też kupić świeżą rybę od miejscowych rybaków. Polecam szczególnie sandacze. Na miejscu można też jeździć konno czy na rowerze. W okolicy są szlaki zarówno konne, rowerowe jak i piesze.

Makowo

Dość przereklamowana przystań. Mimo tego, że jest płatna nie ma toalety… trzeba chodzić do knajpy na skarpie. Tu dochodzimy do sedna, żeby z pomostu dostać się na ląd trzeba pokonać drewniane schody na wysoką skarpę. Na górze znajdziemy kilka restauracji, sklep spożywczy i kilka miejsc rozrywki typu cymbergaje, piłkarzyki, bilard itp. Obok przystani jest niestrzeżona plaża z pomostem. W miejscowym lesie jest kilka kolonii domków letniskowych, w słoneczne dni ludzi więc nie brakuje. Miejsce na zatrzymanie się na noc z dziećmi mocno średnie ze względu na brak toalet i pryszniców. Postój na zrobienie zakupów, czy kąpiel to dobry pomysł.