Ogólne informacje

Gdzie na Mazury? To jest bardzo dobre pytanie! Jednym Mazury kojarzą się z żaglami, innym z jeziorami, lasami, czy świętym spokojem. Prawda jest jednak taka, że każdy kto wyjeżdża tam na urlop, wakacje, czy nawet na weekend „dorobił się” kilku miejsc do których chce wracać. Nasza strona tym się różni od innych, że skraca tę drogę i poleca tylko takie sprawdzone miejsca.

Ostróda

Na celownik wzięliśmy Ostródę i Stare Jabłonki, które są na jej przedmieściach. Odpowiedź na pytanie – dlaczego – jest banalna. Tu dostaniecie się najszybciej z Warszawy. Mazury są bowiem  domeną warszawiaków, m.in. z powodu „siódemki” na Gdańsk. Tak było, jest i będzie, bo po dwóch i pół godzinie jesteście na miejscu. Piszę, zdawać by się mogło, takie oczywiste oczywistości, ale wielu mieszkańców stolicy, którzy sprowadzili się do stolicy po 2004 roku – po prostu tego nie wie… (boom budowlany, który rozkręcił się w Warszawie po wejściu do UE, to temat na oddzielny wpis. Subiektywnie rzecz biorąc, stolica od tego czasu podwoiła liczbę mieszkańców!)

Wracając do tego, gdzie na Mazury? Żelaznym punktem w Ostródzie jest oczywiście zamek krzyżacki, tu macie link do muzeum z cenami, godzinami odwiedzin i historią. Tu z kolei wydarzenia i atrakcje, które aktualizuje urząd miasta. No i warto zobaczyć tor nart wodnych. Jeśli zaś chcecie zobaczyć wszystkich i wszystko z góry musicie wdrapać się na punkt widokowy, który mieści się na wieży kościoła Ewangelickiego przy Sienkiewicza 22.

Stare Jabłonki

Jeśli ktoś chce zobaczyć miasto i okolicę od strony wody, powinien wybrać się w rejs białą flotą, tym bardziej, że nie trzeba płynąć do samego Elbląga. Choć warto…! Schodząc na ziemię – najpopularniejszy jest tzw. Szlak Szeląga, czyli Ostróda – Stare Jabłonki.

Kanał Elbląski

Pogoda może być różna ale wrażenia zawsze są niezapomniane…

Ostróda

Niektórzy lubią szukać kwater w hotelach w Ostródzie, ale ja po całym tygodniu w Warszawie wolę opcję tzw. domków na Mazurach. A wiecie dlaczego? Mazury dają luz, a Stare Jabłonki totalny relaks…!

Właśnie rzut beretem od Ostródy jest Ośrodek Skowronki w Starych Jabłonkach (tu macie link jak dojechać), co ważne mają – nowe domki pachnące świeżością, kajaki, rowery oraz plac zabaw dla dzieci! Starodrzew, który schodzi wprost do jeziora. Gdzie na Mazury? Skowronki w Starych Jabłonkach, bo mają genialną plażę!!!

Jedno jest pewne, nudzić nie będziecie się ani Wy, ani wasze dzieci. Tu macie całą listę wydarzeń w Starych Jabłonkach

Podsumowanie

I na koniec coś, co zawsze mnie bawi – Panie którędy na Grunwald? Ano tędy…! Co roku duża grupa pasjonatów zakutych w zbroje zbiera się o tej samej porze, (którą znacie z lekcji historii…), a tłum pozytywnych gapiów podziwia tę średniowieczną batalię, której finał też znacie z lekcji historii. By nie utknąć w korkach, które stały się nieodzownym elementem wydarzenia polecamy Skowronki w Starych Jabłonkach. Blisko na Grunwald, jeszcze bliżej Ostródy, najbliżej relaksu, przygody i przyrody.