Ogólne informacje

Więcej tu latem Polaków z Niemiec niż Polaków z Polski… Po prostu cena robi różnicę. Miasteczko jest małe i sezonowe z główną ulicą – badziewną. Znajdziemy na niej latem plastikowe pamiątki z Chin, elektronikę, butiki z ubraniami, zabawki dla dzieci, lody czy smażalnie ryb. Poza tym głównym „deptakiem” całe miasteczko to raptem kilka ulic na krzyż. Można by rzec mała wioska z bazarowym pasażem.

Dziwnówek

Ma też zalety. Plaże, które są szerokie i są blisko od kwater oraz ścieżki rowerowe. Jest to też dobre miejsce wypadowe: Świnoujście, Szczecin, Międzyzdroje, Trzęsacz czy Niechorze. Można brzegiem dojść do kolejnych miejscowości, pojechać na rowerze a nawet przepłynąć na desce z żaglem. Ta ostatnia możliwość dotyczy Zatoki Wrzosowskiej – Dziwnówek leży między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. Szkoła windsurfingu jest jednak bardzo droga, a start z brzegu utrudniony ponieważ zaraz przy małej plaży jest 2,5 metrowa głębina, dopiero za linią trzcin jest płytko choć muliście. Tanie są za to rowerki wodne i kajaki.

Wrzosowo

Inną atrakcją na miejscu są konie we Wrzosowie. Pensjonat „Pod Kogutem” daje możliwość zarówno nauki jazdy, jazdy rekreacyjnej jak i bardziej profesjonalnej. Konie są dobrze ułożone, a kadra profesjonalna. Jeździć mogą zarówno dorośli jak i dzieci. Dla tych drugich jest też zrobiony plac zabaw z trampoliną do skakania. No i najważniejsze – ceny są przystępne. Na miejscu można zamieszkać, właścicielka prowadzi pensjonat. Fajne miejsce do którego z Dziwnówka można dojechać na rowerze wyznaczoną ścieżką.

Wycieczki

Szczecin, Międzyzdroje, Trzęsacz, Niechorze. To  tylko niektóre punkty, które trzeba zaliczyć. Wały Chrobrego, punkt widokowy na wieży Muzeum Narodowego, Zamek Książąt Pomorskich, Opera to podstawowe obiekty  w Szczecinie. Rozczarowują Międzyzdroje, szczególnie molo. Przypomina Jarmark Europa na starym stadionie dziesięciolecia w Warszawie… Za to relaksująca jest wycieczka do zagrody żubrów, która mieści się kilka kilometrów od Międzyzdrojów. Uwaga, auto trzeba zo stawić na parkingu i przejść pieszo ok 2 km.